Üniversite Bölüm Tanıtım Programları

Üniversite Bölüm Tanıtım Programları

Gençlik Meclisi Liseliler ve Üniversiteliler birimlerinin ortaklaşa tertip etiği Üniversite Bölümlerinin Tanıtım Programları ile Sultangazi`deki liselerde eğitim gören 11. ve 12. sınıf öğrencilerine Üniversiteye geçişte rehberlik hizmeti veriyoruz.

İLK PROGRAM “İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ”

12472482_10206180381652468_510018605687438938_n Bölüm tanıtım programlarına 29 Mart 2016 Perşembe günü Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi`nde başlandı. Programın startını veren Meclis Başkanımız Recep Taşgın yaptığı konuşmada “Sultangazi`de sosyo-kültürel etkinliklerin yanında eğitim çalışmalarının da adresi olan Sultangazi Gençlik Meclisi`miz bir ilke daha imza atıyor. Sultangazi`de eğitim gören liseli gençlerimize yönelik Bölüm tanıtım programları yapıyoruz. Bu programlar yaklaşık 8 Hafta gibi uzun bir maratonu içeriyor. Bu süre zarfında 40 eğitim programı yapacağız. Bölümleri o bölümde okuyan veya yeni mezun  olmuş konuşmacılarla gerçekleştirerek öğrenci kardeşlerimize en güncel bilgiyi iletmek istedik. Büyük bir emek var burada. 8 hafta boyunca haftaiçi her gün bir lisemizde program gerçekleştireceğiz. Toplamda Sultangazi`de 10.000 gencimize bu hizmeti vermeyi hedefliyoruz.” dedi.

İlk programda inşaat mühendisi Alican Aydın İnşaat mühendisliği bölümünü tanıttı. Yapılan programa göre “Hukuk, Edebiyat, Sosyoloji,Tıp, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mimarlık, Hemşirelik,Tarih, Kamu Yönetimi, Sağlık Hizmetleri, Gazetecilik” bölümleri tanıtımları yapılacak.

Yazar hakkında

admin administrator