Sultangazi’den Halep’e Gençlik Eli

Sultangazi’den Halep’e Gençlik Eli

Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi, Katliamların yaşandığı Halep’e Gençliğin Eli’ni uzatmak için harekete geçti. Kışlık kıyafet, ayakkabı ve battaniye toplayan gençler, 30 Aralık Cuma günü 10  TIR dolusu malzemeyi Halep’e göndermek için hazırlanıyor.

Suriye’nin Halep şehrinde yaşanan katliamlara dünyanın dikkatini çekmek ve bölge halkının kışlık kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak adına Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi harekete geçti.

Bölge halkının kışlık kıyafet, ayakkabı, battaniye gibi ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçen Gençlik Meclisi, Kullanılabilir durumdaki 2. El ve sıfır malzemeleri kabul ediyor. Yardım çalışması ile ilgili açıklama yapan Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Taşğın, Yardım çalışmasının nasıl ortaya çıktığını şöyle aktardı; “Arkadaşlarımızla Halep için ne yapabiliriz diye düşünürken böyle bir çalışma düzenleme fikri ortaya çıktı. İlk etapta kendi çevremizde başlattığımız çalışma kısa sürede Sultangazi genelinde birçok noktaya ulaştı. Öyle ki Sultangazi dışından dahi Halep için yardım göndermek isteyen kişiler oluyor, Onları da geri çevirmiyoruz.

Şu anda 3 TIR dolusu yardım malzemesinin toplandığını belirten Recep Taşğın, “Sultangazi’deki okullarda okul başkanlarımız, STK’larımız ve bireysel vatandaşlarımız aracılığıyla toplanan yardım malzemelerini toplama noktası olan Gençlik Meclisimize getirmelerini rica ediyoruz. Getiremeyenler içinse bizlerde gidip yardımları teslim alabiliyoruz. Gençlik Meclisimizde görevli arkadaşlarımız ile kıyafetler Erkek Çocuk, Kız Çocuk ve Yetişkin olarak tasnif edildikten son yollamaya hazır hale geliyor.” Dedi.

Önümüzdeki hafta itibariyle Sultangazi’deki okullarda Halep’e dikkat çekmek için fotoğraf sergisi oluşturacaklarını belirten Gençlik Meclisi Başkanı Taşğın, İlçe genelindeki bütün duyarlı vatandaşları Halep’e yardım çalışmasına ortak olmaya davet etti.

Toplanan Yardım Malzemeleri;(SIFIR ya da KULLANILABİLİR 2. EL)

  • KAZAK, MONT, PANTOLON, KABAN başta olmak üzere her türlü kışlık kıyafet
  • BATTANİYE

TELEFON: 0212 459 40 45

ADRES: Sultangazi Belediyesi Hizmet Binası(Atatürk Bulvarı No.54)

 

Yazar hakkında

admin administrator