Sultangazi Gençleri Bölümleri Tanıdı

Sultangazi Gençleri Bölümleri Tanıdı

Sultangazi Gençlik Meclisi, üniversite bölümlerini öğrencilere tanıtarak meslek seçimlerini bilinçli bir şekilde yapmalarını sağlıyor. 8 hafta süren tanıtım programlarının finalinde konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay,  gençlere inandıkları takdirde başaramayacakları hiçbir şeyin olmadığını söyledi.

Sultangazi Gençlik Meclisi, lise öğrencilerine yönelik başlattığı üniversite bölümleri tanıtım programlarının finalini gerçekleştirdi. Sultangazi Nikah Salonlarında düzenlenen programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Taşğın ile öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Taşğın,  liselerde yaptıkları seminerlerle öğrencilere üniversite bölümlerini ve meslekleri tanıttıklarını söyledi. Sultangazi Gençlik Meclisi olarak eğitimi çok önemsediklerini kaydeden Taşğın, “Eğitim başta olmak üzere birçok alanda yürüttüğümüz çalışmalarla gençlerimizin daha başarılı olmalarını hedefledik. Üniversiteye geçişte doğru tercihlerin yapılmasını sağlamak amacıyla tercih çadırları kurmuştuk. 15 gönüllü üniversite öğrencisiyle meslekleri tanıtan seminerler düzenledik. Amacımız meslek seçimlerinde her bölümü iyi bir şekilde tanıyıp ona göre tercih yapmanızı sağlamak oldu. Sultangazi gençliğinin başarılarını arttırmak için çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ahlaklı, nitelikli ve kimlikli bir nesil yetişmesi için eğitime her zaman katkı sunduklarını söyledi. SEDA( Sultangazi Eğitime Destek Akademi) ile öğrencilere sınavlara hazırlık eğitimleri verildiğini hatırlatan Başkan Altunay, şunları söyledi:

“Sultangazi’de eğitime destek akademisi ile ücretsiz dersler alabiliyorsunuz. Ulaşmak istediğiniz bütün imkanları sizlere sunuyoruz; çalışmak ve başarmak size kalıyor. Başarmak için öncelikli olarak hedef koyun ve inanın. İnanıyorsanız üstünsünüz. İnanıyorsanız Profesör de olabilirsiniz. İkinci şart ise eğitimdir; sonra disiplin ve takip gelir. Bütün başarılı insanların çok çalışarak bunu başardıklarını unutmayın. Sevginin de başarı üzerinde etkisi vardır. Ailede başlayan sevgi topluma yayılır. Sevgi her şeyi güzel kılar ve başarıyı da bize getirir.”

Programa konuk olan  Uzman Psikolog Abdülaziz Yılmaz da öğrencilere sınav kaygısı ve motivasyonla ilgili bilgiler sundu. Kaygının ailede başladığına dikkat çeken Yılmaz, “Kaygı ailede başlar ve bulaşıcıdır. Sınava hazırlanan gencin anne babası için en önemli ve zor dönem başlar. Ailede yoğun baskı altına alma durumu varsa ailenin de psikolog desteği alması gerekir” ifadelerini kullandı.771A9794

 

Yazar hakkında

admin administrator