Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Genel Kurulu

Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Genel Kurulu

_82T8743

Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nde Recep TAŞĞIN dönemi  başladı.

2010 yılında kuruluna Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi 1. Genel Kurulu Belediye Nikah Salonunda gerçekleşti. Yaklaşık 6 yıldır Gençlik Meclisi Başkanlığı görevini sürdüren Mustafa Yiğit yaş haddinden dolayı, görevini Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Recep TAŞĞIN’a devretti.

_82T8760

 

 

Genel Kurula; Belediye Başkanı Cahit ALTUNAY, Kent Konseyi Başkanı İmdat KAMACI, Ak Parti Milletvekili adayı Burhan KUZU, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur UYGUN, Belediye Meclis Üyeleri ve Gençlik Meclisi Üyeleri katıldı.

_82T8739

Gençlik Meclisi Başkanı Recep TAŞĞIN Sultangazi’nin genç nüfusuna dikkat çekerek, “Bizim bir gerçeğimiz var, bizim bir dileğimiz var. Biz geleceğin nesilleri yetiştirme derdindeyiz ve geleceğin gençlerinin buradan geçerek İstanbul’a ışık tutacağının bilincindeyiz. Biz daima temel ilkelere sahip olacağız. Her zaman bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Ve kardeş olacağız. Biz genç olarak koşacağız ve risk alarak koşacağız.” Diyerek görevi devr aldı.

_82T8748

Recep Taşğın başkanlığında ki Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu ve Görev dağılımı ise şu şekilde;

 Başkanvekili Mücahid Şamil Koca, Başkanvekili Furkan Becerikli,

 Komisyon Başkanları;

Üniversiteliler Komisyonu Osman Korkmaz, Liseliler Komisyonu Enes Oktar, Kültür Sanat Komisyonu Tayfun Ayaz, Arge ve Projeler Komisyonu Rümeysa Peker, Eğitim ve Sağlık Komisyonu Mesut Emre Çelenk, Basın Yayın Komisyonu Kübra Gündüz, STK Komisyonu Aydın Karaca, Gençlik ve Spor Komisyonu Alican Aydın

Yazar hakkında

admin administrator