Halep’teki Yaralara Sultangazi Merhemi

Halep’teki Yaralara Sultangazi Merhemi

Suriye’nin Halep kentinde yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan Sultangazi’deki vatandaşlar bölge halkına 10 tır dolusu yardım malzemesini dualar eşliğinde gönderdi.
Sutangazi Belediyesi Suriye’deki iş savaşta zor durumda olan Halep kentindeki vatandaşlara 10 tır dolusu yardım malzemesini belediye önünde düzenlenen törenle gönderdi. Törene Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Taşğın, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gıda ürünleri, giyim malzemesi, battaniye, ayakkabı ve temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaç maddelerinin yer aldığı 10 tır dolusu yardım malzemesi Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi’nin destekleri ile hazırlandı. Protokol konuşmaları ile başlayan törende Halep’te insanlık dramı yaşayan vatandaşlar için dualar edildi. Ardından 10 tır dolusu yardım malzemesi yola çıktı.

“Bütün İstanbul’dan gelen tırlarımız ile birlikte yolcu edeceğiz”
Sultangazi Belediyesi’nin daha önce Suriye ve Van depreminde ihtiyaç sahiplerine yardım gönderdiğini vurgulayan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Sadece belediye olarak değil, bu yardımlarda gençlik meclisimiz çok yoğun çaba gösterdi. Bütün ilçemizi kapsayan bir yardım kampanyası çalışmasıydı. Şuan da 10 tırdan 7 tanesi hazır vaziyette 3 tanesinin de sabaha kadar dolumları yapılacak. Yarın sabah Maltepe Meydanı’ndan 10 tır yardım malzemesini il başkanlığımız aracılığı ile bütün İstanbul’dan gelen tırlarımız ile birlikte yolcu edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Sultangazi gençlerinin de büyük gayreti ile Sultangazi’den 10 tır yolladık”
Sultangazi halkı ve belediye başkanı desteği ile 10 tır dolusu yardım malzemesi topladıklarını dile getiren Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Taşğın, “Sultangazi gençlerinin de büyük gayreti ile Sultangazi’den 10 tır yolladık. Biz başkalarını beklemeden mazlumun daima yanında olacağımızı ve mazluma her daim kol kanat gereceğimizi genç kardeşlerimiz ile göstermeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

Yazar hakkında

admin administrator