GENÇLİK MECLİSİ TANIŞMA YEMEĞİ

GENÇLİK MECLİSİ TANIŞMA YEMEĞİ

Tanışma Yemeği2 Ekim`de gerçekleşen Genel Kurul Toplantısı sonucu göreve gelen yeni başkanımız Recep TAŞĞIN`ın başkanlığında Gençlik Meclisi`ne yönelik tanışma yemeği organize edildi. Tanışma Yemeğine Belediye Başkanımız sayın Cahit Altunay, Başkan Yardımcısı Ali Başkaya, Özel Kalem Müdürü Adil Dayıoğlu, Basın Danışmanı Fazıl Ergüt, 1.dönem Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit ve başkanvekili Gökhan Sukas, siyasi parti temsilcileri ve gençlik meclisi üyeleri katıldı.

DSC_0600                       DSC_0572

 

Gençlik Meclisi Başkanımız Recep TAŞĞIN yaptığı konuşmasında Abdürrahim Karakoç`un şiirinden bir bölüm okuyarak azmin, kararlılığın gençlikteki önemine dikkat çekti.

DSC_0627

DSC_0626

 

Yiğidim, aslanım, ha gayret eyle 
Gaflet üstümüzde kalmasın böyle 
İmanla yatıp-kalk, ihlâsla söyle 
Kutlu mesaj verilmeyi bekliyor 
Ölü dünya dirilmeyi bekliyor. 

Maveradan aşk iksiri sağ gayrı 
Ellerinde şekillensin çağ gayrı 
Rahmet olup yüreklere yağ gayrı 
Çekirdekler yarılmayı bekliyor 
Ölü dünya dirilmeyi bekliyor.”

“Gencin gücünün kararlılığının her zaman bilincinde olduk. Ellerimizde bir çağ şekillendirmek arzusuyla bayrağı devraldık. Hedefimiz Sultangazi`de milli ve manevi değerlerine sahip bir gençliğin oluşmasına katkı sağlamaktır. Ben inanıyorum ki Belediye Başkanımız Cahit Altunay`ın gençliğe verdiği önemle bu Sultangazi`de çok yakın bir zamanda gerçekleşecektir inşallah. Yaptığımız çalışmalarda, proje toplantılarında gençliğimize yönelik güzel fikirler çıktı. Tiyatro ve sanat etkinliklerinden spor ve sağlık faaliyetlerine kadar birçok konuda istişareler yaptık. Kendisinden bayrağı devraldığımız Mustafa Yiğit abimizle ve genç kardeşlerimizle neler yapabilirizi çok konuştuk. Çok yakında sultangazi`yi marka yapacak projelerimizi hayata geçireceğiz.”

 

DSC_0685

DSC_0690

 

Yemekte gençliğine hitap eden Belediye Başkanımız Cahit Altunay Sultangazi`de gençler için yapılan projelerden bahsederken artık Sultangazi`nin modern bir kent olduğunu ve bu kentin yönetiminde gençlerin de aktif rol oynamaları gerektiğine yürekten inandığını ifade etti. Birçok başarılı projeye imza atan Belediye Başkanımız geleceği gençlerin tesis edeceğini ve bu konuda Sultangazi Gençlik Meclisi`nin önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

 

 

 

 

Yazar hakkında

admin administrator