Gençler ile Gazetecilik Söyleşisi

Gençler ile Gazetecilik Söyleşisi

MTU2ZmUyOTUzNTQxZjQSultangazi Belediyesi, öğrencilere yönelik “Medya ve Habercilik” konulu söyleşi programı düzenledi. Programda sunucu Tahir Sarıkaya “Medya ve Habercilik” konusunda gençlerin merak ettiği soruları cevaplandırdı.  

Sultangazi Belediyesi,  televizyon sunucusu Tahir Sarıkaya ile söyleşi programı düzenledi. Sultangazi Nikah Salonları’nda düzenlenen programa Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Taşkın, başkan vekili Furkan Becerikli, Arge Projeler Komisyon başkanı Rümeysa Peker, meclis üyeleri ile öğrenciler katıldı.

12670899_1145432602163891_4747901076653449167_n

 

 

Söyleşi öncesi bir konuşma yapan Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Taşkın, Gençlik Meclisi’nin çalışmalarından bahsederek, ” Bu ve benzeri çalışmalarımız belediyemiz bünyesinde devam ediyor. Bunun yanında 8 hafta sürecek bir mesleki tanıtım programımız var. Şu ana kadar 3 tanesini gerçekleştirdik. Daha nice güzel programları birlikte başarmak adına sizleri gençlik meclisimize davet ediyoruz”dedi.

 

 

 

MTU2ZmUyOTRiN2M2NzE

 

Programda sunucu Tahir Sarıkaya “Medya ve Habercilik” konusunda öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırdı. TV Programcılığında en önemli unsurun samimiyet olduğunu kaydeden Sarıkaya, “Bu meslekte ne olursa olsun samimi olmalısınız. Hangi görüşten olursanız olun muhakkak eleştirileceğinizi bilmelisiniz. Bu nedenle samimi olduğunuz kadar eleştirilere de açık bir insan olmanız gerekiyor” dedi.

Öğrencilerin soruları ışığında medya sektöründe yaşadıklarını ve mesleğin zorluklarını anlatan Sarıkaya, şunları söyledi:

“Gazetecilikte, ‘zaman’ diye bir kavramınız yoktur. Gece gündüz demeden çalışmanız gerektiğini bilmelisiniz. Trafik kazalarından şiddet olaylarına kadar her olayın peşinden gitmeniz gerekir. Kaliteli haber almak istiyorsak haber programlarının reytingden kaldırılması gerekiyor. Ne yazık ki, şiddeti seyretmek onu ortadan kaldırmaktan daha fazla değer görüyor.”

Yazar hakkında

admin administrator