BAŞKAN TAŞĞIN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN TAŞĞIN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Sevgili Genç Kardeşlerim ve Saygıdeğer Hemşehrilerim;

Bayramlar, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerdendir.Bayramlar, dini şuur ve duyguların gelişmesine, milli ve manevi değerlerin güçlenmesine, birlik ve beraberlik ruhunun kuvvetlenmesine vesile olduğundan dolayı önem arz etmektedir. Her türlü insani ve ahlaki değerlerin kazanılmasına önemli katkılar sağlayan bayramların özellikle paylaşma ve yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı istisnai günler olması da bu güzelliğe ayrı bir anlam kazandırmaktadır.

Tüm kalbimle inanıyorum ki bu bayram da kulluk görevimizi yerine getirirken; ihtiyaç sahiplerini, gözü yolda olan yaşlı ve kimsesizleri, başının okşanmasını bekleyen yetim ve öksüzleri millet olarak unutmayacağız.Bayram’ın ruhuna yakışır şekilde onlarla birlik olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Sultangazi halkının Kurban Bayramı’nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.

 

Recep TAŞĞIN

Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı

Yazar hakkında

admin administrator